Рукавичка

Інформація про тканини

Тканина - це основа всього одягу. Подумати про те, як з нею потрібно спілкуватися і яка вона в шкарпетці, Ви повинні ще при покупці тканини.

Тканина - це, як визначають, текстильний виріб, що вимірюється відповідною мірою (довжина, ширина, площа). Тканина складається з двох переплітаються систем ниток, розташованих взаємно перпендикулярно. Систему ниток, що йдуть уздовж тканини, називають основою, а систему ниток, розташованих поперек тканини, - утком. Відповідні нитки називають основними і утоковими. Переплетення ниток в тканини є одним з основних показників будови тканини. Нитки основи і качка послідовно переплітаються один з одним в певному порядку (в залежності від мінімального числа ниток - раппорта, - необхідної для закінченого ткацького малюнка). Це впливає на утворення тканини з характерною для даного переплетення структурою, зовнішнім виглядом, властивостями. Ткацькі переплетення прості (гладкі або головні) бувають полотняні, саржеві, сатинові (атласні) або комбіновані.

Тканини розрізняють в залежності від сировини, з якої вони вироблені, за кольором, на дотик, за фактурою, по обробці. Як прасувати певну тканину, чи можна її прати, як сильно вона змінюється при тривалій шкарпетці - це все залежить від складу волокон тканини. В залежності від сировини тканини ділять на:
• натуральні, які називають також класичними. Вони бувають:
1. рослинного походження (бавовна, льон, коноплі, джут);
2. тваринного походження (вовна, натуральний шовк);
3. мінерального походження (остюк, остиста тканина);
• штучні:
1. з природних речовин органічного (целюлоза, білки) і неорганічного (скло, метали) походження: віскоза, ацетат; металеві нитки, люрекс;
2. із синтетичних полімерів, в тому числі:
3. поліамідні тканини (дедерон, хемлон, силон),
4. Поліестер (діол, Слотер, тесіл),
5. поліпропіленові тканини,
6. полівінілові тканини (кашмілон, дралон).

При покупці тканини зверніть увагу на рулон, де повинен бути позначений хімічний склад волокон.

тканини

За кольором тканини ділять:
1. на гладкофарбовані однотонні (суворе полотно, біла тканина, кольорова тканина);
2. на багатобарвні (меланжеві тканини, мулірованние, набивні, пестротканние тканини).

На дотик тканини ділять:
1. на тонкі, приємні на дотик,
2. товсті,
3. рідкісні,
4. м'які,
5. грубі,
6. важкі.

Залежно від фактури обробки поверхні тканини розрізняють:
1. сукно (пресоване, гладке, ворсованого),
2. байка (вальцьованих, ворсованого),
3. неткані матеріали - повсть, фетр, типу байки, фланелі і ін (вальцьовані двосторонні),
4. велюр (вальцьованих, з вирівняність ворсом).

тканини

В залежності від структури тканини, способу переплетення ниток розрізняють тканини:
1. з простим (гладким або головним) переплетенням - полотняні, саржеві, сатинові (атласні),
2. зі спеціальним переплетінням - крепові, дрібнозернисті тканини (канва),
3. з складовим (комбінованим) переплетенням (тканини в клітку, квадратами, смугами),
4. типу жакардових - з крупноузорчатим переплетенням (простим і складним),
5. з двошаровим переплетенням - утворюються два самостійних полотна тканини, розташовані одне над іншим і пов'язані між собою однією із систем ниткою, що утворюють ці полотна, або спеціальною ниткою основи або качка (зносостійкі і теплозахисні тонкосукняні тканини типу драпу і деякі шовкові тканини),
6. з ворсовими переплетеннями - з уточноворсовим переплетенням (полубархат, вельвет), з основоворсовим переплетенням (оксамит, плюш),
7. з обробленим краєм - крайкою.

тканини

Вибір тканини залежить від напрямку моди, сезону, навколишнього оточення, фасону пропонованої моделі, призначення і характеру роботи. Як точно визначити будову і склад тканини? Перш за все, слід прочитати дані на супровідній етикетці, прикріпленій до шматка тканини або готового виробу з даної тканини. Це, здавалося б, дрібниця, але її не можна недооцінювати. Виготовлювач призводить на етикетці дані про склад матеріалу, інструкцію по догляду за тканиною: чи можна тканину прати, чистити хімічним способом, прасувати. Інформація подається покупцеві за допомогою загальноприйнятих символів. Якщо знак, що позначає прасування, перекреслений, значить, тканина не підлягає прасуванню. Символи, наведені на етикетці, допоможуть вам орієнтуватися при виборі тканин, правильно судити про її якість, що дозволить раціонально використовувати тканину за призначенням. Спочатку подібну інформацію важко запам'ятати, але поступово ви навчитеся швидко орієнтуватися в різних тканинах. Природно, більш детально на всі ваші запитання відповість продавець. Перш ніж купити тканину, уточніть її якісні показники: тоді покупка не розчарує вас, оскільки тканина буде використана у відповідності з вашими задумами.
Шити рекомендується нитками, відповідними по товщині і якості ниткам тканини. Класичні тканини шиють класичними нитками, синтетичні матеріали - синтетичними нитками. Готовий виріб в цьому випадку в шкарпетці буде зручно, довговічно і гарно.